5 סיבות שבגללן כדאי לקחת איש צד ג׳ לניהול משא ומתן

אין ספק כי בתחום העסקי חשוב מאד מה אתה עושה, אבל חשוב לא פחות מכך כיצד אתה מתוגמל, וכשמדובר על משרות ותפקידים בכירים, הפערים הקיימים כיום בתגמול עלולים להתבטא גם באלפי שקלים. בדומה לתחומים אחרים בהם מתנהל משא ומתן לפני סגירת העסקה (רכישת דירה או קניית רכב, למשל), גם בתחום התעסוקה הבכירה, תהליך המשא והמתן טרם ההעסקה ממלא תפקיד חשוב, תפקיד שמתבטא הן ברמת שביעות רצונם של הצדדים מהתנאים המסוכמים והן במשך הזמן שהשותפות העסקית הזאת עתידה להתקיים. ומכיוון, משום שגם כאן, (בדומה לרכישת דירה) אנחנו מדברים על עניין שעם תוצאותיו תצטרכו לחיות לאורך זמן, חשוב מאד לנהל אותו נכון, והדרך הנכונה ביותר לכך היא באמצעות סוכן המייצג אתכם מול המעסיק הפוטנציאלי.

5 סיבות טובות לקחת איש צד ג' לניהול משא ומתן

  1. סוכן מנהלים מנוסה המייצג אתכם מכיר היטב את שני צידי שולחן המשא והמתן, מבין את הצרכים של שני הצדדים ומודע היטב לאינטרסים של כל אחד מהם.
  2. משא ומתן, בחלק גדול מהמקרים, גורר איתו אמוציות, פחדים, חששות. כשמעורב מצידכם סוכן מנהלים מנוסה, אתם, מראש, נמצאים בעמדת יתרון, משום שלא ה"רגש" נמצא על השולחן ומנחה את התהליך מצידכם, אלא, אך ורק, האספקטים העסקיים – מקצועיים.
  3. כצד ג', סוכן מנהלים משרת, אך ורק, את האינטרס של הלקוח, והוא עושה זאת מתוך זווית ראיה קונקרטית ומקצועית. כך שכל חלקי ה"לא נעים לי לדרוש טייטל / ימי חופשה / רכב / תנאים" אינו קיים, ואתם יכולים לקבל כמה ואת מה שאתם ב א מ ת שווים (ולא פחות מכך!).
  4. סוכן מנהלים פעיל מכיר את המשק, את השכר ואת התנאים המקובלים בכל תפקיד בכיר ובכל תחום עיסוק. הוא ימנע מכם להציג דרישות שמראש ברור שלא תתקבלנה, ומצד שני – במקומות בהם אתם מבקשים "מעט" מידי, הוא ידאג ליידע אתכם ולהעלות את דרישותיכם בהתאם.
  5. תהליך משא ומתן, לעיתים קרובות, עלול להיות מבוסס (כטקטיקה) על התשת הצד השני עד להסכמתו לדרישות. כשאתם עוברים את התהליך בעצמכם וללא סוכן מייצג, במהלכו, אתם עלולים לצבור כעסים וטינות כלפי הצד השני (המעסיק הפוטנציאלי) שעלולים ללוות אתכם גם לאחר שתועסקו. סוכן מנהלים מייצג מאפשר לכם להתחיל את עבודתכם בראש ובלב נקיים מכל מטען שלילי כזה.

מכיוון שתהליך המשא והמתן הוא חלק חשוב בבניית העתיד התעסוקתי והקריירה שלכם, חשוב לעשות אותו נכון. רק סוכן מנהלים המייצג אתכם יכול להשיג עבורכם את שוויכם האמיתי (ובמקרים מסוימים, אף למעלה מכך!).

לפני כניסה למשא ומתן קריטי בארגון נחשב? אל תתנו להזדמנות הזו לחמוק מבין אצבעותיכם!
קבעו איתי פגישה אישית לשם כך.
קרן סדרינס, סוכנות ייצוג וליווי למנהלים

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן