תכנון וניהול קריירה למנהלים בכירים

כשאתם מזינים כתובת באפליקציית הניווט, אתם מאמינים ויודעים כי תגיעו ליעד שלכם. הסיבה? אתם לא לבד ויש מי שמלווה ומדריך אתכם. דומה הדבר עם תכנון וניהול קריירה: כשתעשו את הדרך יד ביד עם סוכן שייצג אתכם, תוכלו גם אתם לסמן מטרות, לכבוש אותן וליהנות מקריירה מספקת ומעצימה. 

עובדים בכירים (ואגב, לא רק הם), מחפשים בקריירה שלהם משמעות. בהתאם לתפקיד שאתם מבצעים, מנעד הציפיות שלכם משתנה ובהתאם גם הפרשנות האישית ל"משמעות". ניהול הקריירה רלוונטי לכם בכל שלב, כאשר התכנון אינו מתמקד במקום בו תהיו בעוד שנה, אלא שמדובר על תכנית ארוכת טווח שמטרתה ברורה: להבטיח כי תמיד תהיו רלוונטיים בשוק התעסוקה. 

תכנון הקריירה שלכם – מסמנים מטרות וכובשים אותן

אם חוזרים לרגע לדוגמא של אפליקציית הניווט, הרי שאין לכם ספק כי היא תוביל אתכם לנקודת היעד שהגדרתם. אם כך, מה מונע מכם לסמן יעדים מקצועיים ולפעול על מנת לכבוש אותם? לעתים, אתם צריכים את "הפוש" החיצוני, הליווי המקצועי והרגשי והאדם שיעלה אתכם על דרך המלך. תכנון וניהול קריירה הינו פרויקט משותף – שלכם ושל הסוכן המייצג אתכם. 

קריירה מוצלחת אינה "גורל", אלא תוצר של עשייה

מאחורי כל אמן מוכר עומד אמרגן מקצועי. מאחורי כל מנהל בכיר? מנהל קריירה! גם אם אינכם מרוצים מהסטטוס המקצועי הנוכחי שלכם, דעו כי הוא אינו גזרה. סוכן מייצג שיתכנן וינהל לכם את הקריירה, יאפשר גם לכם לקבל החלטות נכונות יותר, להכיר ביכולות שלכם, לכוון אתכם למקומות המקצועיים שיעצימו אתכם וגם ליהנות מחיבורים מקצועיים איכותיים. 

עד כמה התפקיד הבכיר הנוכחי מקדם אתכם?

אולי הטעות הנפוצה ביותר שניתן לעשות היא להעריך תפקיד נוכחי בהתאם ליוקרתו ולתגמול הכספי. אופי התפקיד וגובה השכר אמנם חשובים, אך מה שחשוב בעיקר הוא לנסות ולהבין עד כמה התפקיד מקדם אתכם בקריירה. במילים אחרות: האם השנים בהן אתם משקיעים את זמנכם וחולקים את הידע שלכם, תורמות להתפתחות ולהעצמה המקצועית שלכם? 

חלק בלתי נפרד מתהליך של תכנון וניהול קריירה, מתמקד בבחירות שאתם עושים ועד כמה הן נכונות לכם. לעתים, שינוי המצב הנוכחי (החלפת ארגון או שינוי תפקיד), יכולים לחולל פלאים – באופן מידי ובעיקר בטווח הארוך. קריירה מוצלחת היא תוצר של בחירות, ולכן חשוב להתחשב בכל חלקי הפאזל (הבחירות שלכם) ולזכור כי גם חלק אחד ששובץ במקום הלא הנכון, פוגע בתוצר השלם. 

לפרטים נוספים אודות ניהול קריירה אישי ומקצועי, פנו אליי: 073-7069456

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן