שינוי קריירה יכול לזמן לחייכם הגשמה עצמית?

מבלי להכיר אתכם, סביר מאד להניח כי גם אתם מאחלים לעצמכם ליהנות מהגשמה עצמית. בפועל, מעטים אלו שמצליחים להגיד בלב שלם כי הם אכן נהנים מאותו מימוש עצמי, ומתחושה כי הם מתרחבים, לומדים, מסופקים ומגשימים את עצמם בשגרת חייהם הנוכחית.

לעתים, שינוי קטן (שמבוסס על אומץ גדול), יכול לשנות את פס קול חייכם. לרוב, אותו שינוי מתמקד בתחום העיסוק שלכם: התפקיד שאתם מבצעים, החברה בה אתם עובדים ולעתים זהו הענף אליו אתם שייכים. ישנו קשר ישיר בין הקריירה שלכם ובין הגשמה עצמית שהייתם רוצים שתעטוף אתכם.

הגשמה עצמית – מה זה אומר בפועל?

על מנת להמחיש את הרעיון, דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: אתם יודעים שהרכב שלכם יכול להגיע ל-100 קמ"ש, אך גם כשאתם לוחצים על דוושת הגז אתם מגיעים רק ל-70 קמ"ש. אתם מרגישים ברגעים אלו תסכול, ומבינים כי יכולות הרכב לא באות לידי ביטוי.

ישנם לא מעט עובדים, שמרגישים כי הם יכולים לתרום יותר למקום עבודתם, ובהתאם גם להיות מתוגמלים יותר – מקצועית וכספית. אתם מכירים את התחושה הזו שאתם מבצעים תפקיד "קטן עליכם", כזה שלא מביא לידי ביטוי את כל היכולות שלכם? תחושה זו אמורה לעורר אתכם לשינוי! הגשמה עצמית אם כן, היא היכולת שלכם להביא את עצמכם לידי ביטוי ולמימוש כל היכולות שלכם – ברמה האישית והמקצועית.

חשוב לזכור: הגשמה עצמית היא אינדיבידואלית, כאשר כל אחד מפרש אותה לגמרי אחרת. עבור אחד הגשמה עצמית היא בניית פרגולות, ואילו עבור אחד אחרי היא ניהול 250 לקוחות. היו כנים עם עצמכם ונסו להבין היכן נמצאת ההגשמה שלכם.

הקשר בין הגשמה עצמית ושינוי קריירה

חלק לא מבוטל מחייכם מוקדש למקום העבודה שלכם. מדובר על דיל שמקובל על שני הצדדים:

  • אתם מתחייבים לתרום מהידע שלכם למקום העבודה (וכך גם לקדם אותו)
  • מקום העבודה מתחייב לתגמל אתכם כספית פעם בחודש

תוך כדי תנועה (כאשר הדרך לעתים היא דרך של שנים), אתם מרגישים תקיעות, תסכול וחוסר שביעות רצון. לרוב, הציפייה שלכם מעצמכם היא להגיע אל הגשמה עצמית מקום העבודה. ואכן, לעתים ישנם מעסיקים ש"מפספסים" עובדים מסוימים, כאשר אותו פספוס הוא כדור שלג שהחל כבר בריאיון העבודה הראשון.

לעתים, כל מה שאתם צריכים הוא המון אומץ שיוליד שינוי אדיר בחייכם, זוכרים? שינוי קריירה הוא משהו שכדאי לשקול ברגעים בהם אתם מרגישים היעדר הגשמה עצמית. תוכלו לשאול את עצמכם מספר שאלות, שישקפו בפניכם עד כמה אתם שבעי רצון ממקום העבודה שלכם:

  • עד כמה אתם מסופקים מקצועית
  • האם אתם מרגישים שמעריכים אתכם על עבודתכם
  • האם אתם מרגישים נחוצים וחיוניים
  • האם התגמול הכספי משקף את הידע/מקצועיות/ניסיון שלכם

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן