שוק התעסוקה 2020

נגיף הקורונה טרף את הקלפים ושינה את כללי המשחק בישראל ובעולם. 

חשוב לציין ששוק התעסוקה בקרב בכירים ושכירים, השתנה עוד טרם הקורונה. יותר ויותר מנהלים בארגונים הבינו את החשיבות של הטמעת הטכנולוגיה בשנים האחרונות, ונגיף הקורונה האץ את הקצב עוד יותר. 

שוק התעסוקה מצריך מאתנו כל הזמן להמשיך ולחדש את הגלגלים ואילו עכשיו אנו נדרשים לעשות חישוב מחדש של המהלכים שלנו. 

בשנים האחרונות מנהלים בכירים החלו להבין כי קדנציות ארוכות טווח אינן רלוונטיות והם נדרשים להיות קשובים ופתוחים להזדמנויות כל הזמן. הצורך בשינוי נשען על אותם המאפיינים של מנהלים מצליחים שאינם קופאים, כאלו שמאתרים הזדמנויות, פועלים ויוזמים, מרימים את הראש ומסתכלים מעבר לשינוי הנוכחי ומבינים כי השינוי הוא שינוי שמצריך אורך נשימה ארוך ויכולת הסתגלות למצב החדש. 

ארגון מבין שהערך של אותם מנהלים מאפשר לו להשיג הישגים יוצאי דופן לארגון ועכשיו יותר מתמיד, בזכותם, הארגון צומח מתוך המשבר. 

התייעלות – באותה הנשימה, כאשר המנהל מעביר את הארגון הצומח מתוך המשבר, הוא נדרש גם למתג את עצמו במיצוב ביחס לשוק. בין אם בפתיחת כרטיס אישי בלינקדאין, שיפור הנוכחות, תוכן והבעת דעה, השתתפות בוובינרים ואף כתיבת מאמרים, נוכחות בכנסי אונליין כמביע ידיעה והרחבת הנטוורקינג ולמידה של תחומים חדשים. וזאת על מנת לפתח הזדמנויות חדשות, מיזמים חדשים ההופכים להיות רלוונטיים בתקופת 2020, שותפויות חדשות וכניסה לשווקים חדשים בעקבות המשבר. 

בכירים במשק מבינים כי לאחר המשבר יהיה צורך בשינוי המבנה בהנהלות ושינוי מבני של תפקידי מפתח. מהצד השני של המתרס יושבים בעלי העניין והמעסיקים אשר רואים את המשבר כהזדמנות לחקירת שווקים חדשים, כאשר גם כאן הובן כי ההנהלה הבכירה אינה בהכרח בעלת הערך הגבוה ביותר בארגון, והם נאלצים לייצר מצבת כוח אדם חדשה שתצליח להוציא אותם מהמשבר בצורה הנכונה והטובה ביותר. 

כמו תמיד, הארגונים מחפשים להתייעל ואילו משבר הקורונה הוא הזדמנות עבורם לצמצם עובדים, לצמצם בכירים לקצץ בשעות עבודה מיותרות ולבצע התאמה לעידן החדש. 

לסיכום, שנת 2020-2021 תיראה שונה גם בקרב עובדים וגם בקרב הנהלות בכירות וזה הזמן להיות נוכח, להבין כי כללי המשחק השתנו זה לצד המנהל וזאת לצד המעסיק. 

חשוב לזהות הזדמנויות חדשות בשווקים כי תהיינה הרבה כאלו בתקופה הקרובה. מנהלים מצטיינים ימשיכו לדהור לתפקיד הבא שלהם, שבו הם יקבעו רף חדש לכל אותם מנהלים בתחום אשר לא צלחו את המשבר בצורה טובה ובמצב זה, יפתחו לנו שני מתווים – המנהל שצלח והוביל את הארגון למצוינות ואילו המנהל שאינו צלח שאת המשבר והוביל את החברה לאבדון וזה יהיה קרש המקפצה האמיתי שמנהלים יצטרכו להתמודד איתם לתפקידים הבאים שלהם. ואילו המעסיקים אשר לא יקלטו את הסיטואציה הנכונה עלולים לפספס קליטת עובדים איכותיים שיכולים להעביר אותם את המשבר בצורה נכונה ורווחית ככל האפשר.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן