רוחניות וניהול

אנשים רבים קולטים כי העולם של היום נוטה לכיוון הרוחניות. הרבה אנשים קולטים כי כסף הוא אנרגיה, אשר קשורה לעולם הפנימי. מה שאנחנו מכוונים אליו מהמקום הפנימי שלנו – הוא זה שמשפיע על האנרגיה שלנו. העוצמה שלנו רוחנית, הצלחה היא אנרגיה רוחנית שמשפיעה עלינו. הקיום שלנו הוא אנרגיה. אין ספק שהיום – ככל שנתחבר לרוחניות, למקום הפנימי, כנראה שנוכל לעבוד בצורה טובה יותר. אין ספק שמנהל העומד בראש ארגון, ואין בו את היכולת לראות את העולם הפנימי שלו ולהתחבר לרוחניות – הרי שזה גוף ללא חיים.

היום, יש צורך בהשקעה באנשים, ובפיתוח שלהם לכיוון הפוטנציאל הקיים בהם, וזה המעשה הכי נכון שאתם יכולים לעשות, המעשה הרוחני – כי ארגוני המחר, לא יהיו אלה שמאופיינים, כמו היום, על פי טייטלים, כוח, כסף – אלא על יכולת הפיתוח הרוחני שלנו (ניסיון חיים, ערכים, יצירתיות, חסרי פחד, חיוביים, יכולת הכלה, שיתוף פעולה, יכולת הקשבה, יכולת להתמיד וכדומה…)

כדי להתפתח, יש קודם כל צורך להבין כמה כוח יש לעולם הרוחני שלנו, וכשאנו פועלים מתוך הצדק, מתוך המקום האמיתי שלנו, מתוך תחושת שייכות ויכולת לחיות חיים פנימיים ומשותפים יחד – אנחנו מנצחים.

תבינו שבתור כאלה, העומדים בראש ארגונים, יש להעצים את האנרגיות סביבכם, ולא רק סביבכם, אלא את כל מרכיבי הארגון. ולא… לא פיתוח טכנולוגיות – אלא לפתח תודעה, לפתח את היכולת לייצר את המציאות שאנו רוצים לחיות בה. ולא רק להגיב במציאות מתוך אגו או כוח.

יש לנו את היכולת ואת הכוח להשקיע במקומות אחרים, להביא את האנרגיה שלנו לטוב ובאמת לפעול למטרת הפיתוח והגדילה של הסובבים אותנו – ככה תוכלו לחיות או לפתח או להגדיל ארגון שלא ראיתם דומה לו.

היכולת להתחבר לרוחניות יכולה להוביל אתכם להפוך למנהיגים הפועלים מתוך אהבה, סבלנות, כבוד, שמחה שלווה – ולא רק מתוך תחרותיות, אגו ומשימתיות מבלי לראות את האנשים העומדים מולכם או עובדים תחתיכם.

עם הזמן (למרות שזה מגיע בתקופות) העולם שלנו שם דגש על המקום הרוחני והפנימי. ממש בית ספר להתפתחות רוחנית. וזה דורש מאיתנו, כמנהלים בכירים, לעבוד עם משהו שונה. העולם מבקש מאיתנו לעבור טרנספורמציה משמעותית בדרכי הניהול שלנו, ובכלל בחיים. בעבר, האגו היה הכוח. יכולנו להשיג הכול בעזרת מניפולציות, כוחניות, נצלניות ובעיקר הזנו את האגו ופעלנו מתוך תשוקה אישיותית לחלוטין, אך האם היינו מאושרים במעשים שלנו? האם באמת הרגשנו סיפוק ממה שעשינו ושאנחנו עושים? הכסף הפך להיות משחק שכולם צריכים לרדוף אחריו – אבל מה קרה אחרי שהגענו ליעד? האגו שלנו דרש יותר, והמשכנו.

עד שהבנו – וכנראה שכל העולם מבין היום – עד כמה אנחנו במרוץ עכברים.

אנחנו עוברים למשחק חדש – משחק שבו לא החזק שורד, אלא זה שמצליח לחיות בצורה רוחניות יותר ובאמת להקשיב לקול הפנימי שלו. ועדיין, במהלך החיים עברנו, בתהליך שלנו, כמה משחקים. ובתור כאלה שעובדים בארגונים ועמדו בראש ארגונים, אנחנו מבינים שהחיים מלאי התנסויות. וכל פעם קורה משהו שזורק אתכם ודורש מכם להתחיל מחדש. אותם התנסויות, בדרך כלל, דורשים מכם הרבה – זה גורם לכאב, כאוס, יסודות נשברים, סערות קורות ודברים עולים למעלה (טובים או פחות טובים).

יודעים למה זה קורה? זה קורה בדרך כלל שאנחנו לא פועלים יחד עם הטבע, ולא פועלים במקשה אחת עם העולם הפנימי והרוחני שלנו. כי אנחנו רואים סביבנו ואולי בתוכנו, את הרצון לנצח, את השחיתויות, עיוורון אל מול כסף, פערים חברתיים ואף נצלנות. יחד עם זאת, זה שיעור עבורנו לראות מה אפשר לעשות אחרת. אלו בדיוק המשחקים שתורמים להתפתחות הרוחנית שלנו בתור אנשים ומנהיגים – זה גרם (דוגמת הקורונה) לחשב את הפעולות שלנו מחדש, להמציא את עצמנו בצורה העסקית ולנהל אחרת את הארגון שלנו, ואף ברמה האישית והפנימית.

כשאדם פועל בהרמוניה עם הטבע, הטבע של היקום והטבע שלו – הרי שהכול מסביבנו ייראה ככה. ״אינך יכול ללכת בדרך לפני שהפכת לדרך עצמה…״ מרבית הפעמים מנהלים בכירים דורשים מעובדיהם דברים שכלל אינם עושים, מכירים את זה? אז אתם לא יכולים לבקש משהו שאינכם עושים זאת בעצמכם, ואין זה משנה שאתם המנכ״לים / הבעלים / ראשי צוות.

אם כל סודות הבריאה היו גלויים בפניכם, והייתם יודעים מה יקרה בעתיד הייתם מנהלים אחרת? הייתם מתנהגים אחרת?
הייתם בונים או עומדים בראש ארגון בצורה אחרת?
האם הייתה יותר משמעות לעשייה שלכם?

אלו רק חלק מהשאלות שאני מעניקה לכם, בהמשך יהיו עוד… שאלות אלו, במיוחד בתקופה הזאת של השנה, יכולות לגרום לכם להביט אחרת על המציאות שאתם חיים בה. היום רואים יותר עובדים שדורשים משהו אחר, דורשים יותר הקשבה, פחות שעות וכאב ראש, יותר להיות חלק ממשפחה ופחות להרגיש איזשהו חייל במגרש משחקים שיש בו היררכיה ברורה ומלחיצה. עובדים רבים, בתקופה הנוכחית, רוצים להעניק יותר לעצמם, לעולם הפנימי שלהם, להיות עם המשפחה ולא לעבוד שעות מטורפות, להגשים את עצמם, את הייעוד שלהם, לטפח את התחביבים וכדומה…

ואם אנחנו, כמנהלים בכירים, ככאלה שיש להם את הכוח לשנות – לא יכולים להביט על העולם הרוחני שלנו – ככה בדיוק ייראה הארגון שלנו, הוא יפעל בדיוק כמו שאנחנו נפעל.

אנחנו היוצרים של המציאות שלנו – והיכולת שלנו להאמין בזה, זה רק דרך העיניים הרוחניות שלנו.

רוצים עוד שאלות?

בבקשה:

כמה קלים היו החיים בארגון שאתם מנהלים, אם הייתם יודעים כמה חזקה העוצמה שיש בכם?

כמה קלים היו החיים בארגון שאתם מנהלים אם הייתם יודעים איך לצאת מ-״כלוב הזהב״ שאתם חיים בו?

אילו שלבים עליכם לטפס כדי להגיע למקום שלכם?

האם אתם הולכים בדרך הנכונה?

כמה מהר, אתם כמנהלים, הייתם משתנים ומשנים את הארגון שלכם אם הייתם מבינים את הסיבה – תוצאה של ההתנהלות שלכם?

כמה משמעותית הייתה הפעילות שלכם ושל הארגון שלכם אם הייתם יודעים בוודאות על מה אתם מוציאים את הכוח שלכם ולמה? או כמה משמעותית הייתה היכולת שלכם להביא אחדות, אושר, שלווה, הרמוניה, אהבה ושמחה לתפקיד או לארגון שלכם?

בסופו של דבר, אם נתעלם מהצורך שלנו בפיתוח אישי, רוחני ככה יראו חיינו העסקיים, זה יגרום לנפילה. אנחנו נישאר בשדה הקרב שנקרא החיים. נחיה את הניצחונות כמו כן את הכישלונות, אך נחזור לחיות שוב לחיות בבועה, או לרוץ במרוץ העכברים או לחפש את הדרך החוצה מהמבוך הפתלתל והמפחיד. אנחנו נחיה, ננהל ביד רמה, נביא את הארגונים למקום שמצופה ממנו, נעמוד ביעדים. אבל בתמורה למה? ואיך זה ייראה? ואיך אתם תרגישו?

היום, דרושים מנהיגים חדשים, מנהיגים שפועלים מתוך המקום הפנימי. כאלו שמנסים להשיג תודעה עליונה, לחיות רוחניות, ולהפוך להיות אלה שיוצרים גישה אחרת, חדשה, איכותית, נכונה יותר. גישה שמגיעה ממקום של אור, ידע, עוצמה, אהבה, שמחה. גישה שמקדשת את החיים הפנימיים של כולם, וחיים חיי אחווה והרמוניה. אם תהיו המנהלים שמצליחים לקדם ולחיות גישה כזאת, העולם ייפתח עבורכם, והארגון שלכם – כמו חייכם יכולים להיראות אחרת.

כמנהלים בכירים יש לכם יכולת, כוח – אתם יודעים את זה וגם אנחנו.

קיימת בכם התעוזה לפעול אחרת, לחשוב אחרת, להשיג אחרת. יש בכם את האומץ הדרוש לכך, יש בכם יכולת להפוך את הארגון שלכם לארגון על.

רק כך תצליחו לקלוט שמודעות היא הכרחית להתפתחות ניהולית ועסקית.

מועדים לשמחה, וחג שמח.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן