קריירה מצליחה מתחילה בניהול קריירה

לרוב, מה שברור לכם כשמש הוא היעד. ומה שלא תמיד ברור לכם? הדרך אל היעד. מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, שותפים לאותה המטרה: להתקדם, להתרחב ולהתפתח מקצועית. בעוד המטרה ברורה, לא תמיד פשוט לפשט את הדרך, ובהתאם – גם לא ניתן לצעוד עליה. ניתן להבחין בין שני סוגי מנהלים:

  • מנהלים שממלאים תפקידים מכובדים, אך הם לא נהנים מהתקדמות
  • מנהלים שמתקדמים הלאה לתפקידים חדשים – כובשים מטרות ונהנים מאתגרים מקצועיים

לעתים, ההבדל בין סוגי המנהלים הוא לא ביכולות של כל אחד מהם, אלא באסטרטגיה שכל אחד מהם דבק בה. ללא ניהול קריירה מקצועי, יהיה לכם קשה מאד להתקדם, להתפתח ולכבוש מטרות מקצועיות. לכל מנהל ישנן מטרות ספציפיות, ותהליך ניווט הקריירה מותאם באופן אישי. איך עובד תהליך שכזו ואיך הוא משפיע על יכולת ההתקדמות המקצועית?

אין גבול למה שאפשר לעשות, אבל איך עושים?

רומא לא נבנתה ביום אחד, וגם הקריירה שלכם לא נבנית ביום אחד. מדובר על בנייה הדרגתית, המחייבת אתכם להתמסר לדרך באופן טוטאלי, להפגין נאמנות ועקביות בתהליך. מרבית המנהלים מחזיקים במטרות ברורות, אך לא כולם מצליחים לתרגם את אותן המטרות להישגים בדמות תפקיד מכובד שמוביל למימוש עצמי. איך מצליחים להתפתח מקצועית ולבסס יסודות לקריירה מצליחה? ניתן לעשות זאת גם באמצעות יעוץ עסקי, אך גם עם סוכנות השמה לבכירים!

אז מי אתם ומה יש לכם להציע?

ראשית, עליכם להכיר ביכולות שלכם. הבעיה היא שהמון פעמים מנהלים ובעלי תפקידים, מעוצבים ע"י מה שאמרו להם לאורך כל דרכם המקצועית. חשוב שאתם תכירו באיכויות, בכישורים, בניסיון ובערך המוסף שאתם מביאים אתכם. לא אחת, ישנם מנהלים שסובלים מהיעדר-הערכה עצמית, זאת לאחר שנים של עבודה תחת מנהלים קשוחים שלא היו נדיבים בחיזוקים חיוביים. לכן, השלב הראשון הוא להבין מי אתם ומה אתם מביאים אתכם.

כמו כן, בכל הקשור לעולם ניהול קריירה, חשוב לשים דגש על מיתוג. ישנם אלו הסבורים כי ההבדל בין מוצר שנמכר לבין מוצר שלא נמכר, הוא אך ורק המיתוג שלו. ואכן, המיתוג הוא "העטיפה" החזותית שבסופו של דבר מסקרנת ומשתקפת כלפי חוץ ויש להשקיע בה. לאורך תהליך המיתוג ובניית המוניטין, יושקעו מאמצים להבטיח כי תשתקפו כלפי חוץ כאטרקטיבים ומקצועיים.

הובלת קריירה: לאן נוסעים מכאן?

בכל יום כשאתם נכנסים לרכב הפרטי שלכם, אתם מזינים כתובת באפליקציית הניווט. בהתאם, יישומון הניווט מוביל אתכם לנקודה שתגדירו. דומה הדבר עם ניהול קריירה: עליכם לדעת לאן אתם רוצים להגיע. לעתים, כל מה שברור לכם הוא שתרצו להתקדם, אך לא תמיד ברור לכם לאן. ולכן, לטובת ניהול קריירה אתם צריכים צוות מקצועי שילווה אתכם ויעמוד מאחוריכם: סוכנות ניהול טאלנטים, מנטורים ומומחים שיוכלו לכוון ולקדם אתכם. 

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן