סוף שנה

זווית העובדת – אלינור לוגסי

והינה הגענו לסיומה של עוד שנה, שנת 2022 עומדת בפתח, מחכה להיכנס ממש עוד רגע.

תקופה לא קלה עברנו, שעדיין מאתגרת ארגונים רבים, עקב סימן השאלה שלחלוטין ממשיך לרחף מעל ראשנו. אבל היא חלפה, ועברנו אותה כמו גדולים.ות, מקומות עבודה רבים חזרו לפעילות, דברים התחדשו, נאלצנו לצאת מהקופסה, ולרוב… זכינו.

למרות זאת, סוף השנה מייצר לחץ עצום בארגונים רבים, ישיבות רבות שלעיתים ממשיכות עד השעות הקטנות, הערות והארות, בניית תוכניות חדשות לשנה החדשה. ניסיון להבין מה יהיה חדש, מה הולך להשתנות, ומה נשאר אותו הדבר.
האם צריך קיצוצים? האם יגדירו יעדים חדשים?

מנהלים.ות, מנכ״לים.ות, בעלים, כולם מתקבצים.ות יחד בחדרי חדרים ומשוחחים.ות על כל הדברים.

אבל מה עם העובדים.ות? על העובדים.ות גם עוברת תקופה לא קלה, חששות רבות מתחילות להיווצר בתוכם.ן, מה שמשפיע ישירות על העבודה השוטפת ועל הניהול היום יומי של החברה.

ולמה?

כי השאלות שלרוב עולות למרבית העובדים.ות זה מה קורה, מה יקרה, מה המנהלים.ות יגידו לנו עכשיו, מה יהיו היעדים החדשים, ועם זאת, האם עמדנו ביעדים הישנים? ואם לא, אז מה יקרה לנו? האם יהיו קיצוצים? האם התפקידים מתחלפים? האם המקום שלנו בטוח? או שעלינו, ליתר ביטחון, לחפש משרה חדשה, לחטט קצת במודעות הדרושים באתרים?

נדמה, למרות שאולי זה אבסורד, שיש חשש רב בלב העובדים.ות, הם תוהים ותוהות מה יקרה איתם.ן, מה הולך להיות, ולמה הסודות. יש תחושה מוזרה בסוף שנה, של ערפל כבד. ערפל שמונע מאנשים, לעיתים, להתקדם.

וזה מובן לגמרי, כי הרי מי מבטיח לנו שהכל בטוח ודבר לא ישתנה, מי מבטיח שהשנה נשאר באותו מקום בדיוק כמו שנה שעברה?

אין הבטחה, אבל יחד עם זאת, יש גם מה לעשות.

ומה?

לשתף את העובדים.ות בדברים שהולכים לעלות, לנהל פתיחות, לעשות שיחות אישיות שיכולות להרגיע. אם תנהלו תקשורת נקייה, תגיעו למקומות טובים, אין רק טוב או רע, יש עוד הרבה מעבר.

לצמצם את הלחשושים, לא לתת לעובדים.ות לרכל – זה אחד הדברים החשובים. מרכולים לגמרי לא יוצאים דברים טובים.

לקחת את השליטה, ולא רק בחדרי חדרים.

אין זה אומר שעכשיו כל חשש עליכם.ן לספר, לחלוטין לא. אבל יש משהו שמקל, ומפזר את הערפל בשקיפות, תאמינו לי, העבודה תזרום עד לרגע האחרון של השנה.

שאנשים בטוחים במקומם, שום דבר לא מטריד אותם, התפוקה נשארת יציבה, ואפילו עולה.

אז מה זה אומר בעצם?

תחשבו על העובדים.ות שלכם כחלק מכם.ן, כי זה בדיוק מה שהם, בלעדיהם.ן הארגון לא היה מתפקד. תנהלו ביד רמה ובשקיפות, תסמכו עליי זה יחולל פלאים!

שנה אזרחית נפלאה!

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן