ניהול וסובלנות

סובלנות היא ערך מוסרי. סוֹבְלָנוּת היא קבלה והתייחסות בכבוד, בהבנה ובהיעדר אפליה כלפי השונים מבחינה חברתית, תרבותית או דתית, גם אם אינם מסכימים או תומכים בדעותיו, התנהגויותיו או אמונותיו של האחר. (מתוך ויקיפידיה)

בישראל חיים כיום אנשים ממגוון עדות, דתות וארצות מוצא שונות. המגוון הזה גורר מפגשים רבים בין אנשים ששונים זה מזה בצורה מהותית. כדי שמפגשים אלו יעברו בצורה חלקה ונעימה, על שני הצדדים להגיע למפגש מנקודת מבט סובלנית ומקבלת.

יחסים של סובלנות, הם בסיס למערכות יחסים מטיבות בכל מעגלי החיים. בארגונים למשל, לסובלנות יש השפעה מרחיקת לכת גם על רמת הביצועים.

הביטו סביבכם.ן, הרימו ראש ובדקו – האם בארגון בו אתם.ן עובדים.ות יש גיוון תעסוקתי?

במרבית הארגונים והחברות העסקיות בארץ, וזאת למרות שכמחצית מהאוכלוסייה בישראל מוגדרת כאוכלוסייה מגדרית, אין גיוון תעסוקתי. גיוון תעסוקתי הוא משימה ניהולית מרתקת שדורשת לא רק לראות את השונה, אלא גם לבחור בו.

גיוון תעסוקתי הוא אחד מהדרכים להטמעת ערך של סובלנות בארגון. גיוון תעסוקתי יוצר תערובת של תכונות, מחשבות, הרגלים, תרבויות  ועוד. מה שבהמשך מקדם חדשנות, יצירתיות ותנועתיות בארגון.

למידע נוסף על גיוון בתעסוקה: https://bit.ly/3FOVMDE

האם גישתכם בגיוס עובדים טולרנטית?

אומנם אני לא מכירה אתכם.ן באופן אישי, אך מרשה לעצמי לנחש כי בתהליכי הגיוס שלכם ישנן רמיזות לחוסר סובלנות. זה לא שאתם.ן בוחרים.ות חלילה במודע לנקוט בגישה זו, אלא שזהו האוטומט לפיו אתם.ן ועוד רבים.ות פועלים.ות. הינה שאלה שראוי שתשאלו את עצמכם.ן: "האם בתהליכי הגיוס שבאחריותי אני פועל.ת מתוך פחד?" הפחד הוא ביטוי של חוסר סובלנות, כאשר מקורו בחוסר ידע.

מההיכרות האישית שלי עם מנהלים.ות בכירים.ות ומנכ"לים.ות, אני מודעת לתובנות והאמונות עליהן מבוססים תהליכי הגיוס. לדוגמה:

  • "לגייס עובד.ת שמגיע.ה ללא ניסיון? זהו הימור מסוכן ואין לי כל עניין בזה."
  • "אני נוטה באופן ברור למועמדים בעלי.ות ניסיון מוכח שיביאו לי תוצאות!"

למרות שישנו היגיון ברור באמונות אלו, הרי שלא כל המנהלים או המנהלות התנסו אי פעם בגיוס של עובדים.ות ללא ניסיון, אם כך, איך ניתן לטעון שגיוס עובד ללא ניסיון הוא בהכרח הימור מסוכן? לתפישתי, אין רק שחור או לבן, אלא גם המון אפור. בעת שתגלו פתיחות וגמישות  במעמד תהליכי הגיוס ובשגרת העבודה, אתם.ן עשויים.ות להרוויח ובגדול!

בחברה בה אנו חיים לא מספיק רק להסכים לערכים של סובלנות וקבלת האחר, צריך לעשות מעשה!

"קרן סדרינס – סוכנות ייצוג מנהלים".

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן