מנהלים מביעים דיעה

יום העצמאות – האם להיות שכיר, עצמאי או מועסק עצמאי?

יום העצמאות הגיע, וגורם לנו לחשוב הרבה על מהי עצמאות, באיזה מובן אנו לוקחים עצמאות? עד כמה אנו עצמאים בכל היבט בחיינו? וכמה אנו עצמאים בקריירה שלנו? היום הגיע לשוק מסלול חדש המכונה "פרמלנס" – מועסק עצמאי בתוך חברה. מה זה אומר? מה השוני בין שכיר, עצמאי לפרמלנס? את זה תגלו במאמר.

קרא עוד »

התרשמות – רושם ראשוני בראיון עבודה

במהלך שנות עבודתי בתחום הגיוס אני נתקלת לא פעם בשאלה מצד מועמדים: "מהי הדרך הנכונה להתנהלות בראיון עבודה? מהו "הסוד"?"
עם בוא חג האביב, לאחר שנה של סגרים, נדמה שהמשבר הגדול מאחורינו והקורונה היא חלק משגרת היומיום שלנו. אנרגיה של תנועה, התחדשות ועשייה. אנרגיה המסמלת את בוא האביב.
כמי שעוסקת בתחום הגיוס וה- HR שנים רבות וחוותה אי אילו משברים בשוק התעסוקה אני יכולה לומר שמשק התעסוקה הוכיח את היכולת שלו לצלוח משברים. משיחות רבות שאני מקיימת עם מנהלים וקולגות שלי בתחום ארגונים רבים יחזרו לגייס ולראיין מועמדים גם ב- OFF LINE ולכן, אני ממליצה להתכונן.

קרא עוד »

למה פסח טוב למציאת זוגיות

תקופת החגים תקופה קשה לפנויים. ארוחת חג, הכינוס המשפחתי רב המשתתפים. השאלות והעיניים הבוחנות מה חדש, כולם מגיעים זוגות, ילדים משפחות ואתם מגיעים לבד חשים מעט חריגים לא כמו כולם. המשפחתיות הישראלית במיטבה בחגים ובחופשות סקי. מהאירופאים למדתי שאת הישראלים אפשר לזהות מרחוק. ישראלים באתרי סקי הולכים בחבורות.
ככה אנחנו גם בחגים, חבורות ומשפחה. עם החג נשברת שיגרת העבודה, ומתעוררת תחושת דחיפות לקשר. החג מחדד את תחושת הבדידות על רקע המשפחה המתקבצת יחדיו.

קרא עוד »

מעבדות לחירות

אחד השמות שניתנו לחג הפסח הוא: חג החירות. משום שעם ישראל יצאו כקולקטיב ממצב של עם כבוש למצב חדש, מצב של חירות. חירות עפ"י מילון אבן שושן- "חופש דרור, מעמדו של אדם חופשי". לדעת הפילוסוף ג'ון לוק- הזכות לחירות היא אחת מהזכויות הטבעיות של האדם. הזכות לחירות כוללת: חופש המחשבה, האמונה, החינוך, התנועה, דיבור ועוד. ברגע אחד של פאוזה בחיים, לפני שנתיים, קלטתי שבעצם אני כל הזמן רצה, רצים סביבי, רוצה, רוצים. וברוח הפסח אפשר לומר, שהבנתי שאני עבד. אני לא מאמינה שיש מישהו שפסחה עליו ההרגשה, שהוא נמצא באיזה מרדף אינסופי שמזמן יצא משליטה, והחיים חולפים בטיסה מבלי שהוא מצליח להגיע להרגשת סיפוק שנמשכת יותר מרבע שעה. הרעב הזה, רעב להצלחה, מאיפה הוא בא?

קרא עוד »

כיצד יכול החינוך לחזור להיות רלוונטי ?

עו"ד ליאת וייס שחף* החינוך אשר מתחיל ביום לידתנו וממשיך עם כניסתנו למוסדות החינוכיים הרשמיים, קובע במידה רבה לא רק את עתידנו ויכולת ההשתכרות העתידית שלנו, אלא גם את חוסנה של החברה, ככזו אשר יכולה לצמוח מתוך אתגרים ולהתאים את עצמה למציאות המשתנה ללא הרף לנגד עינינו. אולם בשעה בה

קרא עוד »

להוריד את המסכות

חג פורים הוא חג אהוב ומשמח. הוא מאפשר לנו לדמיין, להתחפש, להיות מישהו אחר.
כשהיינו ילדים היינו אנחנו. לגמרי.
במשך החיים, למדנו לעתים באופן מודע ולעתים לא, לשים מסכות ולהתחפש ואנו לא מראים לעולם ולעתים לעצמנו, מי אנו באמת. מי זה שם מתחת למסכה?

קרא עוד »

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן