מכל מלמדי השכלתי! התפתחות מקצועית תוך כדי איוש תפקיד ניהולי בכיר

אתם אולי מגדירים עצמכם כ"אנשים עובדים", אך אם תעצרו לרגע ותעמיקו בשגרת יומכם כמנהלים, תגלו כי אתם עושים דבר נוסף: לומדים. פגישות עם עמיתים עסקיים, נוכחות בהרצאות, כנסים ותערוכות, שיחות מסדרון עם עובדיכם, מעבר על מצגות הדרכה ולמידת קורסים מקצועיים – כל אלו תורמים להעצמתכם, הרחבת האופקים שלכם והפיכת ארגז הכלים שלכם לכבד ומשמעותי יותר.

הלמידה וההתפתחות האישית – מבורכות! עם זאת, לא מעט מנהלים עושים את הטעות הבאה: מאחר וחשוב להם להיות מקצועיים בתחום הספציפי בו הם עוסקים, הם לומדים, מתעמקים ומתמקצעים אך ורק בו. להעשיר את עצמכם בתכנים הרלוונטיים לתפקידכם העדכני, זו אכן אפשרות. עם זאת, היא מסתמנת כהשקעה לטווח הקצר בלבד. מדוע? משום שבעוד X שנים, כשהתשוקה לתפקיד מאתגר יותר תבער בכם, הלמידה וההתפתחות שכל כך השקעתם בהן ככל הנראה לא ישרתו אתכם. צאו מאזור הנוחות ועשו את הקפיצה לאזורים מרתקים, מסקרנים ומלמדים!

השידוך האידיאלי שבין ניהול ללמידה

המפגשים הישירים שלי עם מנהלים ממגוון תחומים, שיקפו בפניי כי ישנם לא מעטים שמתלבטים בסוגייה הבאה: "מה נכון לי יותר בשלב זה – לפתח את הקריירה המקצועית שלי או להקדיש זמן ללימודים?". התשובה עשויה להפתיע את חלקכם: למידה לא תבוא לעולם על חשבון קריירה, משום שהלמידה היא זו התורמת באופן ישיר להתפתחותה. הלמידה לא רק מומלצת, אלא גם הכרחית – היא זו שמאיצה את התפתחותכם המקצועית ומזינה את הדבר הגדול הזה שנקרא "קריירה".

בעת שמנהלים מבינים זאת, מבליחה לראשם השאלה הבאה: "אם כך, מה עליי ללמוד?". השאלה הזו חשובה מסיבה פשוטה: התחום שתבחרו ללמוד ישפיע במידה רבה על מידת "הנחשקות" שלכם (בטווח הארוך והקצר) בשוק העבודה. כמנהלים בכירים, הרי שחשוב מאד שלא רק תשמרו את ערככם, אלא שתגדילו אותו! ככל שתלמדו ותכירו יותר עולמות תוכן נוספים – כאלו שנמצאים בטריטוריות "מרוחקות", כך יהיה לכם יותר מה להציע.

איך תוכלו להעשיר את הידע שלכם בתחומים נוספים?

במסגרת תפקידכם, אתם נחשפים על בסיס יומי לאינספור תכנים ומסרים. המשמעות היא שהלמידה שלכם את התחום הספציפי בו אתם עוסקים כעת, מתבצעת באופן טבעי והרמוני עצם ביצוע התפקיד. בכדי שתוכלו להעשיר את עצמכם בידע מעולמות תוכן שונים, עליכם ליזום גישה אקטיבית יותר. אם כן, איך תוכלו ללמוד?

  • הרשמה לקורסים מקצועיים (באונליין ובאופליין)
  • נוכחות בהכשרות והדרכות
  • קריאת ספרים, חוברות ומאמרים מקצועיים
  • השתתפות בימי עיון מקצועיים למנהלים
  • ובעיקר: מפגשי נטוורקינג

מפגשי הנטוורקינג של "קרן סדרינס – סוכנות ייצוג מנהלים", הינם חלק מקהילת Be Talent. עם הצטרפותכם לקהילה תוכלו לפגוש במנהלים בכירים ממגוון תחומים! במפגשים אלו תזכו להיחשף להזדמנויות עסקיות חדשות, לרקום קשרים מקצועיים, להתייעץ בנושאים מקצועיים, לחלוק מהידע שלכם וגם להיחשף לתכנים שיתרמו להתפתחותכם האישית.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן