בלוג

איך לעודד חדשנות בארגון שלכם ולמה זה כל כך חשוב

חדשנות, מעל לכל דבר אחר, באה לכדי ביטוי ביכולתו של ארגון להתחדש, בין אם המדובר בהעלאתם של רעיונות רעננים, פיתוחם של מוצרים חדישים ושונים או בהצעת שירותים חדשים ללקוחותיו הקיימים וגם לאלה שעדיין רק נחשבים כרגע ללקוחות פוטנציאליים. ארגון חדשני הוא ארגון מסתגל, מתקדם, מתפתח, ארגון המסוגל לספק פתרונות לבעיות או לאתגרים מבית ומחוץ, ארגון שביכולתו לפתח גישות, טקטיקות ודרכים חדשות לעשיית כל אותם הדברים שמשפרים את ביצועיו, ממקסמים את היעילות שלו וממנפים את יתרונו היחסי מול מתחריו.

קרא עוד »

האם כדאי לי ללכת אחורה בכדי להתקדם

כל החיים אנחנו שומעים את המשפט המדרבן האומר כי מי שאינו הולך קדימה, הולך אחורה, ומאידך, נדמה לי שהבמאי הרוסי קונסטנטין סטניסלבסקי היה זה שאמר כי אין תפקידים קטנים – יש רק שחקנים קטנים. ובכל זאת, לאורך כל החיים התעסוקתיים שלנו אנחנו ניצבים, לא פעם, בפני הדילמה האם לקחת תפקיד שנראה, לכאורה, כקטן על מידותינו, תפקיד שנראה כירידת מדרגה מהתפקידים הקודמים שלנו.

קרא עוד »

מה עליכם לעשות בכדי לא להיתפש כדינוזאורים?

אנחנו חיים, כיום, בעידן בו הכל מהיר יותר, מהיר בהרבה יותר ממה שהיה בעבר. מושגים כמו "לויאליות תעסוקתית" פינו את מקומם והוחלפו על ידי המושגים הרווחים כיום "מימוש עצמי", "העצמה" ו"הגשמה". אין זה פלא, אם כן, כי אחת מהפעולות הנפוצות כיום אצל עובדים שכירים היא ה"רענון". "רענון" – As In רענון קורות החיים ועדכונם לשם מציאת מקום עבודה חדש, נוח, מבין ומכיל יותר.

קרא עוד »

יצירת קשרים עם בכירים ומשפיעים

ישנם דברים בחיים בהם מותר (ואפילו רצוי) לזרום – רגשות, מאווים, חלומות, כל אותם דברים שאינם קשורים לקריירה ובנייתה. בכל הנוגע לקריירה, גם אם, לפעמים, המזל משחק תפקיד כלשהו, לניהול ולתכנון מדויק ישנו משקל רב בהרבה מאשר לכל "גורל" או "מזל" כלשהו. ולכן, בהחלט יתכן שהמזל יפגיש אתכם עם אנשים מסוימים, אולם, אם תמתינו שהמזל יתפנה לעשות זאת עבורכם, יש סיכוי טוב שתבלו את שנותיכם הטובות והפוריות ביותר בהמתנה.

קרא עוד »

שיווק עצמי לאורך הקריירה – איך זה יכול לעזור לך?

עד לפני פריצת הרשתות החברתיות לחיינו, יכולנו, במידה רבה, להרשות לעצמנו לנוח על זרי הדפנה. אז, אם הצלחת להתיישב בתפקיד בכיר, יכולת לטפוח לעצמך על השכם ולהיות רגוע, לפחות במשך העשור-שני העשורים הבאים. כיום, כל העולם שלנו השתנה – הוא הפך למהיר ותזזיתי יותר, מתקדם ללא הרף, משתכלל. גם שוק התעסוקה (ובעיקר עניין איוש המשרות הבכירות) הפך לתחרותי יותר ולכן, כיום, כבר ביום שאתה מתקבל לתפקיד מסוים, עליך להתחיל ולהכין את הקרקע לחתירה לקראת התפקיד הבא, הבכיר יותר ממנו.

קרא עוד »

מה אתם עדיין לא מבינים לגבי אינטליגנציה רגשית

אחת הטעויות הנפוצות ביותר ביחס למושג "אינטליגנציה רגשית" היא להיות "נחמדים". זה לא, ואי הבנה של זה עלולה לגרום צרות לאנשים. לעיתים, מנכ"לים מתנהלים לא נכון מול עובדיהם, בין אם נמנעים מעימותים מולם וכך פוגעים בפרודוקטיביות של הארגון או לחילופין לא מייחסים חשיבות לתחושותיהם.

קרא עוד »

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן