בלוג

איך מקבלים כמה הצעות במקביל?

אין ספק כי החלום של כל אדם, גם מי שנמצא בעמדה בכירה, הוא לקבל מגוון רחב של הצעות. אפילו שאתם בחופשה, בטן גב עם המשפחה באי מרוחק, אין כמו לקבל אין סוף טלפונים עם הצעות רלוונטיות ואטרקטיביות. האם זה חלום או מציאות? כנראה שזה תלוי בכם… המטרה של כל מחפשי העבודה היא  לקבל הצעות, ואם אפשר אז גם כמה במקביל. עד כה הכול נהדר, ואתם אומרים לעצמכם וואלה – נשמע מטורף וזה באמת החלום… אבל מה עושים?

קרא עוד »

קפה, נטוורקינג ומודיעין עסקי

אין ספק כי אחת מאבני היסוד בביסוס קשרים – היא שמירה על קשר. בקבוצות נטוורקינג ישנם פגישות, פגישות אחת לחודש או לשבוע. אבל עדיין מה קורה בין לבין? האם אנחנו מצליחים לשמור על הקשרים שמצאנו או פיתחנו במהלך מפגשי הנטוורקינג? או במהלך החיים בכלל?

קרא עוד »

איך אני מכינה את עצמי לעולם העבודה העתידי

כן, כן. בשנים האחרונות אנחנו נתקלים בלא מעט משברים ושינויים בשוק התעסוקה. המציאות החלה לחלחל לתוך העצמות שלנו, האמת מופיעה מול הפנים שלנו, והגיע הרגע לנשום עמוק ולזרום עם הזרם. מרביתנו היינו די בשוק, לא ידענו מה לעשות בין חל״ת לחל״ת, פיטורים, עסקים שנפלו וכדומה. חלקנו עברנו לעבוד מהבית וגילינו שאולי, רק אולי זה לא הדבר הנכון בשבילנו. לפתע כל כך הרבה זמן מהבית מרגיש חונק, מרגיש אבסורד ואתם רוצים לראות עוד אנשים ולצאת החוצה, אז מה עושים? איך אנחנו, העובדים, יכולים להכין את עצמנו לעולם העבודה?

קרא עוד »

השלכותיהם של מנועי השינוי על עולם העבודה

אין ספק כי דיברנו על השינויים לא מעט. אבל גם תקופה לא מבוטלת אחרי, עדיין מרגישים את השינויים באוויר. זה מלמד אותנו, שלא משנה מה, ישנם שינויים, בין אם זה בגלל מגפה עולמית, בגלל שוק העבודה או כל דבר אחר. הקורונה אולי לימדה אותנו להתמודד עם שינויים טוב יותר, אך האם אנחנו יודעים על מה השינויים האלה משפיעים וכמה כוח יש להם? השינויים נוגעים בכל אחד מהאספקטים שאנחנו מכירים והם:

קרא עוד »

ניהול קריירה ומיצוב אישי – מה הקשר ביניהם?

ניהול קריירה, מה זה אומר לכם? האם אתם מצליחים לנהל את הקריירה שלכם כמו שצריך? האם אתם מרגישים שהניהול של הקריירה שלכם נמצא בידיים שלכם?
אין ספק כי מנהלים רבים הגיעו לעמדות מפתח מבלי שתכננו כלל מסלול קריירה שהביא אותם לעמדה זו, אך יש להבין כי קצב השינויים המתרחש כיום, וגם בעתיד בשוק התעסוקה מחייב להתנהל אחרת.
מחייב ניהול ותכנון קריירה.

קרא עוד »

יצירת קשרים עם בכירים ומשפיעים

מוכח, מוכר וידוע לרובנו שקשרים הם נכס. נכס המשרת כל אחד ואחת מאיתנו הן בהקשר האישי ובטח בהקשר העסקי והמקצועי. במהלך שנות הקריירה של כל אחת ואחד מכם פיתחתם אי אילו קשרים. הקשרים הללו נוצרו כתוצאה מעשייה שלכם. קשרים שאתם יצרתם ולרוב, הם משרתים אתכם במסגרת העשייה העסקית הרלוונטית לתפקיד שאתם ממלאים. במסגרת התפקיד שלכם אתם ממשיכים לייצר את כלל הקשרים הרלוונטיים לצורך שלכם.
מסקנה: רוב המנהלים הבכירים פיתחו מיומנות של "יצירת קשרים" אך המיומנות הזו, נרכשת ככל שתהיה, אינה באה לידי ביטוי בכל הקשור לאני העצמי שלהם ובניהול הקריירה שלהם.
הסיבות לכך נעוצות בפרדיגמות, הרגלים, הקצאת משאבים ועוד.

קרא עוד »

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן