בלוג

הבחירות שלנו

אין ספק בכלל, שלכולנו יש חלומות ושאיפות שהיינו רוצים להגשים על מנת להיות מאושרים יותר. יחד עם זאת יש לנו גם תירוצים, סיבות והסברים לכך שאנחנו לא משיגים את מה שהלב שלנו רוצה.
וזה לא משנה אם מדובר בפלח החיים שמתייחס למשפחה וזוגיות או בקריירה.
התירוצים הם אותם תירוצים: אין לי זמן, אני מחויב למשהו אחר, אין לי כסף, כוח, יכולת, או אפילו חוסר אמונה בעצמנו או הרצון להישאר במקום הנוח.

קרא עוד »

השילוש הקדוש בבחירת טייסי המשנה שלי

אין ספק שיצאתם לדייט בחייכם. כשהייתם צעירים, ואולי אפילו עכשיו. אתם בטח גם זוכרים שמציאת "האחד" אינה פשוטה ולא תמיד היא קשורה לרצון שלנו. מה שכן צריך זה סבלנות והתמדה. ואם חשבתם שלמצוא שותף לחיים זו משימה מורכבת, אז צר לי לבשר שבחירת טייסי המשנה שלכם, עלולה להיות מורכבת יותר. אז לא, אין כל כוונה הבהיל או להרתיע אתכם חלילה, אלא רק להדגיש בפניכם את חשיבותו, משמעותו והשפעתו של טייס המשנה שלכם.

קרא עוד »

משוב שלילי – מה אתם חושבים על זה?

לא קל לנו, כאנשים, וכמנהלים בכירים לקבל משוב שלילי – ועוד מהעובדים שלנו.
אבל חשבתם על זה פעם? כמה כוח יש למשובים? חיובים ושליליים.
מחקר הראה כי היצירתיות של המנהלים הבכירים עלתה ב- 9% לאחר שקיבלו משובים שליליים מהעובדים שלהם, יחד עם זאת, זה לא עבד אם הם קיבלו משוב מהקולגות או מהממונים עליהם.

קרא עוד »

תהיה סוכן המידע של עצמך

לעיתים אנחנו מבקשים שמישהו יעשה את העבודה עבורנו, ואולי אפילו מצפים לכך מתוקף תפקידנו. אבל, וזה אבל גדול, במרבית הפעמים אף אחד לא יעשה לנו את העבודה, ובטח לא כמו שאנו מצפים ורוצים. להיות סוכן המידע של עצמך דורש ממך לעבוד, להגדיל ראש, לצאת מהקופסה ובעצם לנהל את עצמך.

קרא עוד »

איך להתייחס לעובדים

אני מאמינה שאם אתם בתפקידי מפתח הרי שאתם מנהלים לא מעט עובדים תחתיכם. יש לכם אחריות, יש לכם הרבה על הראש ובנוסף יש לא מעט עובדים שדורשים תשומת לב, שאתם לא לגמרי מבינים למה הם צריכים את זה… אתם משלמים משכורת, מביאים תנאים, מתנות לחגים, חופשים וכל מה שרשום בחוק. אממה – למרות שאנחנו לא עובדים בחינם, עדיין יש לנו רגשות ועדיין העבודה עבורנו זה לא רק לבוא, להחתים כרטיס, לעשות את המשימות שלנו (בצורה הטובה ביותר) וללכת הביתה. אה, ואיזה כייף – מקבלים משכורת כל העשירי לחודש.

קרא עוד »

הזדמנות

הזדמנות היא מצב שבו נוצרת אפשרות לבצע משהו שאנחנו רוצים או יכולים להשיג. לכן נהוג גם לדבר על כך שנפתח חלון הזדמנויות, כלומר, שהזמן מתאים לבצע דברים שקודם היה קשה לבצע, כאילו שהחלון הזה היה סגור קודם. המילה הזדמנות היא מן השורש זמ"ן, כי הזדמנות קשורה לזמן מתאים לבצע משהו.

קרא עוד »

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן