בלוג

מנהלים בעידן הקורונה

כפי שהצגתי במאמר הראשון, אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת. בחלק השני בסדרה, אעסוק במודלים שיסייעו לכם, המנהלים, לפתח את הכישורים הנדרשים לכם על מנת להצליח לנהל בתקופת אי הוודאות בה אנחנו נמצאים.

קרא עוד »

יחסי גומלין יו"ר מועצת מנהלים -מנכ"ל

בחלק הראשון של המאמר התייחסנו למורכבות במערכת היחסיים בין יו"ר דירקטוריון לבין מנכ"ל. לכאורה היא מעוגנת בסדרת חוקים שבאה לייצר איזון ובלמים בין בעלי העניין השונים.
עם זאת היא אינה מצליחה להבטיח את איכות היחסים.
בחלק זה של המאמר נציג את שיטת הסינרגיה – שפה, כלים ותהליך עבודה מובנים, שנועדו לסייע בשיפור יחסי גומלין וממשקי עבודה בכלל, ובסיטואציות קונפליקטואליות בפרט.

קרא עוד »

סמנכ"ל הכספים, שותף הכרחי לפיתוח העסקים בארגון לשנת 2021

תפקיד סמנכ"ל הכספים בארגון השתנה בשנים האחרונות בצורה דרמטית. עד לא מזמן התפקיד נחשב בעיניי רבים כמעין מנהל חשבונות ראשי בארגון האחראי על ניהול הספרים, הגזברות, הגבייה, המימון, התשלומים לספקים וכדומה. בשנים האחרונות אנו יכולים לראות ולחוות את שינוי התפיסה שהחל לאחר המשבר הפיננסי של שנת 2008 . סמנכ"לי כספים קודמו לתפקידי מנכ"ל, בעלי המניות והמנכ"ל החלו לשתף את סמנכ"ל הכספים בכלל תהליכי קבלת ההחלטות המתייחסות לפיתוח העסקי ותפקיד סמנכ"ל הכספים הפך משמעותי ומרכזי יותר עבור הארגון.

קרא עוד »

האומץ להוביל

ישבתי מול מנכ"ל החברה לראיון עבודה, הוא שאל אותי שאלה מעניינת – במחלקה שאת עתידה לנהל, הוותק הממוצע של עובד הוא כ-8 חודשים, וההכשרה של עובד למצב הבסיסי ביותר אורכת כ-3 חודשים, מה את עושה? חייכתי ושאלתי חזרה, מה לדעתך גורם לעובדים לעזוב? הוא ענה לי שלדעתו הם מפונקים ולא אוהבים לעבוד. לשמחתי התקבלתי לעבודה, כשעזבתי 3.5 שנים אחר כך, ממוצע הוותק של עובד היה שנתיים וההכשרה הבסיסית התקצרה ל- 3 שבועות.

קרא עוד »

איך לנהל קריירה מצליחה בעידן הדיגיטלי – עם הפנים לשנת 2021

איך לנהל קריירה מצליחה בעידן הדיגיטלי – עם הפנים לשנת 2021? האם להצליח בעבודה זהו המרכיב היחידי להצלחה בשלב הבא? עד לא מזמן אולי יכולנו לשלוט בחיינו המקצועיים, להשקיע יותר, לעמוד בהשגת המטרות וכדומה. בשנים האחרונות הדברים הופכים להיות קצת שונים בכל תחום בחיינו, כך שנמה שאין לנו את היכולת לשלוט בצורה אפקטיבית בעתידנו המקצועי. כבר אין דבר שמובטח לנו בכל היבט בחיינו, בייחוד יציבות תעסוקתית, עלינו להקדים ולתכנן את המחר, ואיך עושים זאת?

קרא עוד »
דילוג לתוכן