בלוג

מבט מתוך המהפכה

שני המאמרים הקודמים עסקו בצורך להגיב לעולם משתנה במהירות. בסדרת המאמרים הבאה נבחן את השינויים בצירי ההתרחשות השונים על מנת להבין את המהפכה בתוכה אנו נמצאים.
מהפכות נעות על שלושה צירים – חברה, כלכלה וטכנולוגיה. מהפכת הדפוס התחילה בטכנולוגיה והשפיעה מאוד על הכלכלה והחברה באופן המוביל בצורה ישירה למהפכת המידע שבתוכה אנו חיים כיום. איך יודעים שזו מהפכה? היכנסו לקרוא…

קרא עוד »

השגת צמיחה בת קיימא באמצעות ניהול תהליך Customer Success

זה לא סוד שכל עסק זקוק לאנשי שיווק ומכירות יוצאי דופן כדי להצליח, אולם בעולם תחרותי בו ללקוחות יש אופציות בחירה כמעט אינסופיות, מכירות ושיווק הינם תנאי הכרחי אך בלתי מספיק ליצירת צמיחה בת קיימא. עסקים רבים אינם יכולים להסתמך יותר על נעילת לקוחות באמצעות חוזים שנתיים. בנוסף, עלות רכישת לקוח חדש גבוהה פי 5 מעלות שימור לקוח קיים.

קרא עוד »

איך מעודדים יזמות וחדשנות פנים ארגונית?

חברות הטכנולוגיה הגדולות והמובילות בעולם כבר הבינו שההון הגדול ביותר שלהן הוא ההון האנושי. עבור הדור הנוכחי משרה בגוגל, אמזון או פייסבוק היא בגדר הפסגה האולטימטיבית, וזה מקל על חברות אלו לגייס את המועמדים הטובים ביותר. אחד מסודות ההצלחה של חברות אלו וחברות מצליחות אחרות, הינו היכולת שלהן לתעל חלק מהכישרון הזה באופן שיקרין פנימה והחוצה. לכן, אין פלא שאצל מרבית חברות הטכנולוגיה, כמו גם בארגונים מתקדמים מתחומים אחרים, עידוד יזמות וחדשנות פנים-ארגונית הוא כבר חלק מה-DNA שלהן.

קרא עוד »

מהלך משנה משחק

בעת כניסתי לתפקיד סמנכ"ל מכירות באבן קיסר ישראל, הבחנתי מהר מאוד כי בניהול מו"מ מול לקוחות החברה (מפעלי שיש וחברות מטבחים) צוות המכירות שלי ואני נמצאים בעמדת נחיתות בשל חוסר מידע.

קרא עוד »

שרים ראפ RAP

זה לא באמת שאנחנו הולכים לדבר על הסגנון המוזיקלי הזה, אלא ממשיכים בסדרת המאמרים שלנו על ניהול אסטרטגיה. במאמרים הקודמים (ניהול אסטרטגיה ו- ראפ החתול) הצגנו את שלושת השלבים הראשונים בהקמת אסטרטגיה לארגון. במאמר זה, נציג בפניכם את שלושת השלבים האחרונים בהקמת אסטרטגיה לארגון: דרך (Road), משאבים (Assets) ותוכנית (Plan).

קרא עוד »

מאסטרטגיה לאקזיט

אם יש משהו שנותן לי סיפוק זה היכולת לייצר ערך במקום בו אני מזהה פוטנציאל. ב- IRIDIZE מצאתי פוטנציאל כזה. מוצר מעולה, צוות קטן ואיכותי ושוק גדול (שעדיין לא מודע לכך) שצריך את המוצר הזה. בנוסף זכיתי בשני שותפים מייסדים שנתנו לי את המושכות ואפשרו לי לקחת את המוצר והחברה שהם בנו ולהפוך אותם לעסק מצליח ולהוביל את העסק למכירה לחברת ענק "אקזיט."

קרא עוד »
דילוג לתוכן