טעויות בקריירה

לצד מנהלים.ות שמצליחים.ות לטפח קריירה מרשימה ומשמעותית, ישנם.ן אלו המעידים בשלב מסוים בדרך על "תקיעות". כשאלו מנסים.ות להבין מדוע הם נתקעו בשעה שעמיתיהם נוסקים, הם מגיעים.ות למסקנות אלו: "לא קידמו אותי", "לא ניתנה לי הזדמנות אמיתית", "לא הייתי במקום הנכון ובזמן הנכון," וכיוצא בזה.

האומנם?

לתפישתי, תקיעות בקריירה הינה תוצר של דבר אחד עיקרי: "הירדמות בשמירה". להמתין להזדמנויות שיגיעו זו אומנם אפשרות, אך אני מאמינה ביצירת הזדמנויות השומרת את השליטה בידיים שלכם.ן. אני מבקשת להעמיק אתכם.ן בנושא רגיש, כזה שלא תמיד נעים לגעת בו: טעויות שנעשות במהלך הקריירה. אז מהי הטעות הנפוצה ביותר ואיך תוכלו להימנע ממנה?

כשאתם.ן בוחרים.ות במקום עבודה שאינו ראוי לכישוריכם.ן

התראיינתם.ן למספר מקומות עבודה, עברתם.ן בהצלחה את המבחנים – המקצועיים והאישיותיים, ולבסוף בחרתם.ן בתפקיד מסוים ובארגון ספציפי. תוך כדי תנועה אתם.ן מבינים.ות כי ציפיותיכם.ן באשר לתפקיד ולמקום לא ממש מתממשות, ומתחזקת בכם.ן התחושה כי עשיתם.ן טעות. מדובר על "טעות" נפוצה, אך גם על כזו שקל יחסית "לתקן" אותה. ובעת שאינכם.ן פועלים.ות לתקן אותה? הטעות הלגיטימית עלולה להפוך לקטסטרופה של ממש: תקיעות.

טעיתם.ן? תמיד אפשר לתקן!

אתם.ן נמצאים.ות במקום שאינו מפתח אתכם.ן, הכישורים שלכם.ן אינם באים לידי ביטוי והאפשרות להתקדם בתוך הארגון בכלל לא נמצאת על השולחן? הטעות הגדולה ביותר שתוכלו לעשות היא להישאר היכן שאתם.ן נמצאים.ות. אתם.ן יודעים.ות טוב יותר ממני כי בתור מנהלים.ות בכירים.ות, פתוחות בפניכם.ן לא מעט אופציות, כאשר חלקן מגיעות עד אליכם.ן מבלי שאתם כלל צריכים להתאמץ עבורן. אני מודעת לכך ששינוי אינו בהכרח פשוט, אך קשה יותר להבין בדיעבד כי בזבזתם זמן רב על "תקיעות" במקום עבודה שאינו תרם להתפתחותכם.ן המקצועית.

המסקנה ברורה: כשתחושת הבטן שלכם.ן מאותת לכם.ן שאתם.ן נמצאים.ות במקום שאינו נכון לכם, פעלו למען שינוי – הוא יטיב עמכם.ן בטווח הקצר והארוך.

ואיך מתקנים את הטעות? עם חיפוש עבודה

אני שמחה להיות זו שמבשרת לכם.ן כי חוסר שביעות רצון יכול להיות מצב זמני בלבד. על מנת שזה יהיה זמני ולא קבוע, עליכם.ן לקבל החלטה כי אתם.ן מעוניינים.ות בשינוי ומוכנים.ות להשקיע את המשאבים הנדרשים בו. למה אני מתכוונת ועל מה אני ממליצה? על חיפוש עבודה חדשה! גם אם עשיתם.ן "טעות", דעו כי הכוח לשנות נמצא אך ורק בידיים שלכם.ן!

התפשרות על המקום בו אתם.ן נמצאים.ות זו אומנם אפשרות, אם כי כזו שבהכרח תגרום לכם.ן לתסכול וחרטות. התחילו (והתמידו!) בחיפוש עבודה ברגע בו אתם.ן מרגישים.ות כי המקום תוקע אתכם.ן במקום לפתח אתכם.ן.

ב – "קרן סדרינס – סוכנות ייצוג מנהלים", אני יוצרת חיבורים בין ארגונים למנהלים.ות, כאשר חיבורים אלו חוסכים המון זמן (!) לכל אחד.ת מהצדדים, ובעיקר מונעים מכם.ן – המנהלים.ןת, את טעמה המריר והמתסכל של "הטעות".

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן