חלום או מציאות

מדינת ישראל מזוהה כיום כאומת הזנק בעקבות הצלחתן של חברות ישראליות רבות בסטארטאפ. ישראל  מובילה באמצעות המדע והטכנולוגיה שלה לצד ההון האנושי האיכותי.

בשנים האחרונות מתגבשת אט אט מגמה חדשה. בכירים המבקשים להיות חלק מגל חברות ההזנק (סטארט-אפ), רוצים להיות חלק מחברה שעתידה לשנות את העולם שאנו חיים בו, חולמים להיות חלק מאקזיט חסר תקדים למרות שאין להם רשת קשרים יעילה בתחום.

במהלך העבודה של ׳קרן סדרינס – סוכנות ייצוג מנהלים׳ עם בכירים המבקשים לשנות, לשדרג או להתחיל קריירה חדשה, יש כמה אמירות שהיא והצוות שלה בסוכנות שומעים פעמים רבות.

הראשונה והנפוצה מביניהן היא: "יש כל כך הרבה סטארט-אפים בעולם, איך זה שאני לא שומע עליהם אלא רק אחרי שהם פורצים, איך זה שיוזמות בשלבים ראשונים לא מגיעות לאוזני?"

והשנייה, נפוצה רק במעט פחות: "איך בכלל מקבלים מידע על מה שקורה בעולם הסטארט-אפים? כלומר, אם מעולם לא הייתי מעורב בסטארט-אפ, מאיפה מתחילים?"

פגשתי את יובל, בעבר מנכ"ל וותיק במספר חברות וביניהן חברה טכנולוגית מובילה ומצליחה בארץ ובעולם. כיום, מנכ"ל שותף בסטארט אפ בתחום הפינטק – סטארט אפ שבימים אלו מסיים סבב גיוס, בכדי להבין וללמוד ממנו מה היא הדרך.

האם ההחלטה שלך להצטרף לחב' הזנק הייתה מתוכננת כחלק מניהול הקריירה שלך?

"ממש לא. ההתפתחות שלי בחב' גדולות הייתה טבעית ומתבקשת. התקדמתי במעלה הסולם תוך ביצוע הישגים ויצירת הצלחות. הבאתי תוצאות יוצאות דופן. הקריירה שלי נוהלה תמיד במחשבה על התפקיד הבא. התפקיד הבא היה גדול יותר הן מבחינת גודל החברה והן בהיבט הכספי. כשהחלטתי לחפש את התפקיד הבא ותוך כדי פגשתי את קרן, התפקיד שהוגדר כנכון לי היה מנכ"ל חברה גדולה, דומה לחברה שאותה מנכ"לתי עם טוויסט קטן באמצעות שינוי בעולם התוכן המוצרי"

אז, איך זה שאתה מנכ"ל שותף בסטארט אפ?

"זו לא פעם ראשונה שאני נשאל את השאלה הזו. כששיתפתי קרובים אלי ובהמשך גם קולגות ושותפים בהחלטה לסרב להצעות מחב' נחשקות ולהצטרף לסטארט אפ שיש לו בקושי רעיון – אנשים הרימו גבה וחיפשו את הקאץ׳. התשובה לכך היא הקשבה. הקשבה להזדמנות ולצד זה חיבור לשותף הנכון ולרעיון הנכון עבורי. כשפגשתי את קרן והתחלנו לעבוד יחד, שוחחנו לא מעט על עולם היזמות והסטארט אפים. שיתפתי בהזדמנויות שבחנתי ופסלתי, בהתנגדויות שחוויתי בשל היותי "דינוזאור ארגוני" ובהחלטה שלי לשים את שיחת המיזם אי שם בגיל הפנסיה. קרן, שמאמינה שחלום זה תאריך ביומן, דאגה לטפטף לי כל הזמן ולאורך כל הדרך לגלות פתיחות והקשבה גם להזדמנויות המגיעות לפתחי ולתת להם צ'אנס. לפני מס' חודשים, בטרפת הקורונה, קיבלתי טלפון מקרן. בשיחה היא ביקשה ממני להקשיב בדרך החיובית ולא השלילית. קרן שיתפה אותי ברעיון. הרעיון הדליק אותי אבל עדיין הייתי רחוק מלראות בכך הזדמנות. הבטחתי פתיחות, נפגשתי עם אורי שהוא היזם ולימים השותף שלי, ומאז הכל היסטוריה"

שיתפת שבחנת בעבר הצעות לסטארט אפים ושחווית התנגדות, למה?

"בקרב יזמים ומשקיעים ישנן הנחות ברורות המתייחסות למי האדם המתאים לנהל ולהוביל סטארט אפ. לדוגמא- מי שמגיע מארגונים גדולים, אין לו את המאפיינים הנדרשים ולא את הניסיון הנדרש בכדי להצליח"

ומה דעתך?

״בישראל קיימת נטייה לגייס מנהלים בעלי ניסיון מהתעשייה הספציפית שאליה הארגון משויך. מודה, גם אני כמנכ"ל חברה לרוב בתחילת דרכי העדפתי לגייס מנהלים מאותו עולם תוכן, מתוך תפיסת עולם שהם יביאו תוצאות מהר יותר. במהלך הדרך, וכתוצאה מגיוסים מוצלחים, למדתי לגייס כישרון, יכולת, מסוגלות ולא ניסיון. נכון, לא לכל אחד זה מתאים ונכון לנהל סטארט אפ, אך גם לא לכל אחד מתאים לנהל ארגון של אלפי עובדים"

אז איך הצלחת לנפץ את תקרת הזכוכית?

בזכות קרן, הסוכנת שלי, נוצר החיבור.  קרן, מכירה אותי- מכירה את הרצונות, הצרכים והן את היכולות והכישורים. קרן מודעת מאוד למהם המניעים שלי, מה מעורר אצלי עניין ומוטיבציה. כאשר היא הציגה בפני את הרעיון, היא ידעה שיש סיכוי מאד גבוה שהרעיון לא רק יעניין אותי אלא שאני כנראה אדע לנתב את הרעיון לכיוונים אחרים. היא הכירה גם את אורי היטב וידעה שיהיה בינינו חיבור. קרן דייקה ויצרה match מושלם. אנו שמחים לבשר שבזכות החיבור של סוכנות קרן סדרינס, יצאנו לסבב גיוסים שני והסטארט אפ שלנו הופך מחלום למציאות.״


אם גם אתם החלטתם לחפש את התפקיד הבא שלכם ועוד אין לכם כיוונים נכונים, מזמינה אתכם לשיחה. מלאו את הטופס ונקבע פגישה.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן