זיהוי ההזדמנויות והדרך לקדם אותן

אחת התובנות החשובות שכל מנהל בכיר מתוודע אליהם במהלך הקריירה, הוא החשיבות שיש ליכולת לזהות הזדמנויות ומימושן. יחד עם זאת, הזדמנויות באות בשלל צבעים, חלקן יכולות להבטיח טוב ולהניף אתכם ואת הקריירה שלכם, וישנם כאלו שאולי פחות טובות עבורכם.

אז מה זה אומר? ואיך אפשר לזהות את ההזדמנויות הנכונות לכם?

ההזדמנויות סובבות אותנו כל הזמן. לא משנה באיזה תחום, עסקי, אישי, איכות חיים ועוד… זו עובדה שאי אפשר להתכחש אליה. אבל רק חלק מכם יכול באמת לזהות את ההזדמנות העומדת מולכם, וחלק קטן עוד יותר יכול להבין מה הפוטנציאל של ההזדמנות הזאת והאם היא טובה, איכותית ויכולה לעבוד עבורכם.

אנחנו יכולים לזהות הזדמנויות רק ברגע שאנחנו בהכרה אליהן, שאנחנו מספיק ״ערים״ כדי לקלוט אותם ברגע הזה שהן מגיעות. בתור מנהלים בכירים עליכם לראות את ההזדמנויות, ואף להבחין בין הזדמנות טובה שתקדם אתכם להזדמנות שתזיק לכם.

אז איך יודעים מה נכון ומה לא?

במידה ואתם כבר ערים ויכולים לראות את ההזדמנויות מולכם – יש שתי אופציות. האחת זה לחטוף אותה מהר מאוד שלא תיעלם, השנייה זה להבין האם היא נכונה עבורכם. לרוב, אנחנו נתפוס את ההזדמנות מבלי לחשוב, כי עד שראינו אותה… זה נס בפני עצמו. יחד עם זאת, זה לא הדבר הנכון לעשות. נכון, כשהזדמנות ניצבת מול עינינו יש זמן קצר עד שהיא תיעלם, יחד עם זאת עדיף לבחור בדבר הנכון.

הזדמנות שנחשבת כלא טובה עבורכם, היא הזדמנות שבעצם מסיטה אתכם לגמרי מהפעילות שלכם, שמרחיקה אתכם מהיעדים והמטרות, שיכולה לפגוע במקום לתרום: במוניטין, במיתוג האישי, בקריירה שלכם. היא יכולה לבלבל אתכם, לפגוע בפוטנציאל שלכם וכדומה. אלו רק כמה דברים על קצה המזלג ואומנם זה נשמע קצת מופרך, אך כשאנחנו הולכים עיוורים אחרי הזדמנות שנראית כמו יהלום נוצץ… לא בהכרח נקבל את הדבר שאותו רצינו.

מתי כן נזהה הזדמנות טובה עבורנו?

כשאתם ממוקדים ומאוד ספציפיים לגבי מה שאתם מחפשים, כלפי עצמכם. אנחנו אומנם עוסקים בעיקר בעולם הקריירה, במנהלים בכירים וכדומה… אבל המטרה בלהיות ממוקדים, זה להיות ממוקדים כבני אדם. אדם, כשאינו יודע מה הוא באמת רוצה, מי הוא באמת, מה המטרות שלו, הדרך שלו, המהות שלו – לעולם לא יוכל לראות את ההזדמנויות הטובות, כי הוא אינו ער עבורם. הוא יבחר בהזדמנויות שהוא רואה, אלא שלא בהכרח הן מתאימות לו. אז הדבר החשוב והעיקרי בדרך לזהות הזדמנות טובה, היא קודם כל להבין מי אתם באמת, מה אתם רוצים באמת, מה השלב שלכם, מה יהיה בו ועוד…

מנהלים בכירים רבים פספסו ומפספסים הזדמנויות כי לא הגיעו מוכנים לקראתן, לא עשו עבודה משמעותית כדי ללמוד את עצמם ואת רצונם לעתיד, וכמובן – הם לא הבינו איזו הזדמנות הם רוצים למצוא. יש לנו יכולת היכולת להשפיע על הנטייה של ההזדמנות לטובתנו, והיא תלויה במסרים שאנו בוחרים להעביר ליקום.

לסיכום

הזדמנות היא טובה רק במידה ואתם מתאימים לה, ויכולים באמת לממש אותה. מהרגע שהצלחתם לזהות הזדמנות טובה היכולת לקדם אותה נגישה ומהירה, כל שעליכם לעשות הוא להיות חדורי מטרה ונכונים ביחס אליכם ולקריירה שלכם. ואם עדיין, אתם לא יודעים איך לעשות זאת נכון. בשביל זה אנחנו פה. כמומחים לחיבורים, זיהוי הזדמנויות ודיוק האני הפנימי שלכם ביחס לקריירה, קרן סדרינס – סוכנות לייצוג מנהלים.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן