התפתחות מקצועית

אנחנו, כמנהלים בכירים, תמיד עובדים בייחוד אם אנו מכהנים בתפקידים בכירים מאוד, אנחנו תמיד בעשייה, תמיד עושים ועושים, אך יחד עם זאת – יש עוד דבר שאנחנו עושים ביום יום וזאת היכולת שלנו ללמוד – מכל הפגישות עם עמיתים עסקיים, מכל נוכחות בהרצאות, מכל כנסים ותערוכות, משיחות באמצע המסדרון עם העובדים, ממעבר על מצגות הדרכה ולמידת קורסים מקצועיים – כל אלו תורמים להעצמתכם, הרחבת האופקים שלכם והפיכת ארגז הכלים שלכם לכבד ומשמעותי יותר, רק נחליט לראות בזה למידה…

אין ספק כי הלמידה וההתפתחות האישית מאוד מבורכת! יחד עם זאת לא מעט מנהלים עושים את הטעות הבאה: מאחר וחשוב להם להיות מקצועיים בתחום הספציפי בו הם עוסקים, הם לומדים, מתעמקים ומתמקצעים אך ורק בו. להעשיר את עצמכם בתכנים הרלוונטיים לתפקידכם העדכני, זו אכן אפשרות ידועה שנעשית תמיד, אבל היא מסתמנת כהשקעה לטווח הקצר בלבד. מדוע? משום שבעוד כמה שנים, כשהתשוקה לתפקיד מאתגר יותר תבער בכם, הלמידה וההתפתחות שכל כך השקעתם בהן ככל הנראה לא ישרתו אתכם. צאו מאזור הנוחות ועשו את הקפיצה לאזורים מרתקים, מסקרנים ומלמדים! תמיד שווה ללמוד עוד, להעשיר את הידע שלנו בכל התחומים, ולא חסרים כאלו.

ניהול ולמידה – השידוך האולטימטיבי

המפגשים הישירים שלי עם מנהלים ממגוון תחומים, שיקפו בפניי כי ישנם לא מעטים שמתלבטים בסוגייה הבאה: "מה נכון לי יותר בשלב זה – לפתח את הקריירה המקצועית שלי או להקדיש זמן ללימודים?" התשובה עשויה להפתיע את חלקכם: למידה לא תבוא לעולם על חשבון קריירה, משום שהלמידה היא זו התורמת באופן ישיר להתפתחותה. הלמידה לא רק מומלצת, אלא גם הכרחית – היא זו שמאיצה את התפתחותכם המקצועית ומזינה את הדבר הגדול הזה שנקרא "קריירה".

בעת שמנהלים מבינים זאת, מבליחה לראשם השאלה הבאה: "אם כך, מה עליי ללמוד?" השאלה הזו חשובה מסיבה פשוטה, התחום שתבחרו ללמוד ישפיע במידה רבה על מידת "הנחשקות" שלכם (בטווח הארוך והקצר) בשוק העבודה. כמנהלים בכירים, הרי שחשוב מאוד שלא רק תשמרו את על הערך שלכם, אלא שתגדילו אותו! ככל שתלמדו ותכירו יותר עולמות תוכן נוספים – כאלו שנמצאים בטריטוריות "מרוחקות", כך יהיה לכם יותר מה להציע.

איך אפשר לעשות זאת?

במסגרת תפקידכם אתם נחשפים על בסיס יומי לאינספור תכנים ומסרים. המשמעות היא, שאתם לומדים באופן טבעי והרמוני את מה שאתם עושים עכשיו, את התחום שבו אתם עוסקים כרגע. בכדי שתוכלו להעשיר את עצמכם בידע מעולמות תוכן שונים, עליכם ליזום גישה אקטיבית יותר.

אם כן, איך תוכלו ללמוד?

  • הרשמה לקורסים מקצועיים (באונליין ובאופליין).
  • נוכחות בהכשרות והדרכות.
  • קריאת ספרים, חוברות ומאמרים מקצועיים.
  • השתתפות בימי עיון מקצועיים למנהלים.
  • ובעיקר: מפגשי נטוורקינג.

מפגשי הנטוורקינג של "קרן סדרינס – סוכנות ייצוג מנהלים", הינם חלק מקהילת Be Talent. עם הצטרפותכם לקהילה תוכלו לפגוש מנהלים בכירים ממגוון תחומים! במפגשים אלו תזכו להיחשף להזדמנויות עסקיות חדשות, לרקום קשרים מקצועיים, להתייעץ בנושאים מקצועיים, לחלוק מהידע שלכם וגם להיחשף לתכנים שיתרמו להתפתחותכם האישית.

אז, למה אתם מחכים? הגיע הזמן להעשיר את עולם הלמידה שלכם, לעשות עוד צעד לעבר התפתחות מקצועית.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן