הבחירות שלנו

אין ספק בכלל, שלכולנו יש חלומות ושאיפות שהיינו רוצים להגשים על מנת להיות מאושרים יותר.

יחד עם זאת יש לנו גם תירוצים, סיבות והסברים לכך שאנחנו לא משיגים את מה שהלב שלנו רוצה.
וזה לא משנה אם מדובר בפלח החיים שמתייחס למשפחה וזוגיות או בקריירה.
התירוצים הם אותם תירוצים: אין לי זמן, אני מחויב למשהו אחר, אין לי כסף, כוח, יכולת, או אפילו חוסר אמונה בעצמנו או הרצון להישאר במקום הנוח.

המפתח הכי חשוב בחיים הוא לדעת לבחור את הדברים הנכונים בחיים שלנו. לנהל סדרי עדיפויות ולהיות תמיד עם יד על הדופק. רשימת המטרות שלנו יכולה להשתנות בהתאם לזמן, אבל עלינו לארגן זאת בהתאם ולהבין מה אנחנו בוחרים בכל יום.
אנחנו חיים במקום שבו אנחנו רוצים את האישור של האחר, את האישור של החיצוני ונדמה שהערך שלנו נמדד על פי משובים שאנשים נותנים לנו. בין אם זה הממונים עלינו, העובדים שלנו, הסביבה, המשפחה וכדומה. כל עוד לא נעריך את עצמנו, את מה שיש לנו לתת ואת מי שאנחנו – לא נוכל לבחור נכון. אנחנו נבחר בשביל שהאחרים יגידו לנו כל הכבוד.

לא מזמן חווינו בחירות, לכל אחד תהיה דעה אחרת בנושא ואנחנו לחלוטין לא נכנסים לפוליטיקה. רק שכן, עליי לציין שבחירות זה דבר מודע שאנחנו עושים כל יום. הבחירה להתעורר, הבחירה לעבוד בעבודה שאנחנו עובדים בה, הבחירה ב-איך להגיב לסיטואציות: בכביש, בעבודה, בשגרה, בחיק המשפחה וכדומה. אם תלמדו לבחור מתוך האני הפנימי שלכם, לא מתוך האגו או הסביבה, אלא מהקול השקט הזה שממתין שתשמעו אותו, הרי שהחלומות שלכם יוכלו להתגשם.

כנגד כל הסיכויים.

כנגד כל מה שיגידו מסביב.

אתם רוצים להחליף עבודה, אבל חוששים לאבד את עצמכם, חוששים שיגידו לכם איך עזבתם תפקיד כה נחשק? מה אתם רוצים? זו השאלה האמיתית. יחד עם זאת, אל תהפכו את הטייטל שלכם, את העבודה שלכם למי שאתם – אתם הרבה מעבר לסמנכ״לים ומנכ״לים. יש לכם משפחה, תחומי עניין, תחביבים, יש לכם מחשבות וחיים. ויכול להיות שכל אלו הובילו ויובילו אתכם למקום שאתם נמצאים בו.

תזכרו ברגעים שהובילו אתכם למקום שבו אתם נמצאים היום.

אתם אוהבים את מה שאתם עושים?

אתם אוהבים את החיים שלכם?

אם כן, תזכרו בבחירות שעשיתם כדי להגיע לרגעי האושר האלה.

ואם לא, תנסו להבין אלו בחירות עשיתם, ואיך לא לבחור ככה שוב. אלא לבחור מחדש. 

אז הנה כמה טיפים לבחירות נכונות:

  • בחרו לאהוב מבלי לצפות לתמורה – הבחירה באהבה ללא תנאי יכולה להוביל אתכם לעבודת החלומות שלכם, כמו כן לחיים מלאי אושר.
  • תבחרו לקבל את כל מה שלא נמצא בשליטה שלכם – וואו זה כל כך קשה. באמת שזה קשה. קשה לנו נורא לקבל את זה שדברים לא נמצאים בשליטה שלנו. בתפקיד שלנו, בארגון שלנו, בבית שלנו ובחיים שלנו. אבל כדי לבחור נכון יש להבין, שלא כל דבר תלוי בכם. ולא כל דבר אתם יכולים לשלוט בו.
  • תבחרו להיות לבד- אל תבהלו. לא התכוונתי שתצאו עכשיו לחיי נזירות. התכוונתי לכך שתהנו מרגעי השקט, בהם אתם מקשיבים רק ללב שלכם. בלי רעשים חיצוניים, בלי כאבי הראש שבשגרה. פשוט אתם עם עצמכם. ברגע הזה תוכלו להקשיב לקול הפנימי שלכם.
  • תבחרו לחיות – מה זה אומר? שאין ספק ששאיפות זה חשוב. שאיפות, מטרות, חלומות. אבל שום דבר לא נכון אם אתם לא חיים בהווה. תחיו את החיים, תלמדו מכל יום, תחייכו מכל יום ותשמחו שבחרתם להתעורר הבוקר. שבחרתם לצאת לעבודה. ותזכרו – שכל יום אפשר לבחור מחדש.
  • תבחרו לקבל את האחר – אל תבזבזו זמן בלנסות לשנות אחרים. לשנות את העובדים שלכם, את הארגון שלכם, את המשפחה שלכם או כל אדם שאתם פוגשים. אתם מבזבזים כל כך הרבה אנרגיה שגורמת לכם ליפול, רק כי אתם מצפים שכולם יתנהגו כמוכם. זה לא יקרה. תבחרו לקבל אנשים ולראות את הצדדים היפים שלהם, ומה הם מביאים איתם.
  • תבחרו ליהנות מהחוויה – אל תקשרו לחפצים ולדברים חומריים שייעלמו מהעולם. תמצאו את האושר שלכם בחיים עצמם, בחוויות של החיים.
  • תבחרו להעניק לעצמכם הזדמנות נוספת – לכל אחד מגיע הזדמנות נוספת. אבל כמה פעמים אנחנו נותנים אותה לנו? לעצמנו? לעובדים שלנו אנחנו יכולים לתת עוד הזדמנות, לחברים וכדומה. האם אנחנו מסוגלים לתת לעצמנו הזדמנות נוספת? הגיע הזמן לבחור נכון.
  • תבחרו להיות שלמים עם עצמכם – וזה הכי חשוב. הבחירה היום יומית היא הבחירה עבור עצמכם. לבחור בכם גם כשאתם לא ״מושלמים״. לבחור בעצמכם גם שנדמה ששום דבר לא הולך. לבחור בכך שמגיע לכם להיות מאושרים. כל יום. תבחרו בכם ותראו כמה אתם מיוחדים, למרות הכול. תבחרו בדבר הנכון.

לסיכום

נדמה שהכול כבר נאמר. אבל אסיים בכך שאגיד שלכל אחד מאיתנו יש את זכות הבחירה. הפנימית. לא רק לשלשל פתק בקלפי. כל יום אנחנו בוחרים, עשרות פעמים ביום. אבל האם אי פעם חשבנו על הבחירות שלנו? חשבנו איך ומאיזה מקום אנחנו בוחרים?

שלכם, אלינור לוגסי

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן