הבדידות בצמרת

אין ספק כי אחד מן האתגרים הקשוחים ביותר העומדים בפניכם, הדרג הבכיר, וההצלחה שלכם הוא הבדידות בצמרת. אי שם למעלה בקודקוד אתם מרגישים לבדכם, נדמה כי אין עם מי להתייעץ ואין את מי לשתף. אתם נוטלים את כל ההחלטות, והאחריות על כך יושבת על כתפיכם.

כפי שרובנו יודעים מנכ״לים או מנהלים בכירים אנם יכולים לשתף את העובדים בפחדים, בחששות, וברגעים שבהם בא לכם לברוח, ובטח שאתם לא יכולים לשתף את המשקיעים או את חברי הדירקטוריון – וזאת בגלל שהמנכ״ל אמור להיות החלטי, אמיץ, מנהיג שיוביל ביד רמה את הארגון להצלחה.

הבדידות היא לעיתים קטלנית, ויכלה לגרום ללא מעט תופעות קשוחות שנראות לעין, הבדידות עוטפת, בשקט בשקט עד שהיא לוחצת, לכן, מנכ״לים יקרים, הגיע הזמן להפיג את הבדידות.

איך עושים זאת?

אין ספק שלכל אחד מכם יש ארנסל רחב שמשרת אתכם בעבודה היומיומית ובקידום מהלכים ארוכי טווח. הארסנל הזה כולל רובד גלוי כמו ניסיון, השכלה, כישורים, תכונות אופי גלויות ומערכת קשרים מוכרת. אדם שרוצה להצליח ידאג שיהיה לו בארסנל גם רובד סמוי. כמה קלפים שאפשר, בינתיים, להחזיק צמוד לחזה. כלי מובהק כזה הוא 'סוכן הצללים' או במילים אחרות, יועץ אינטימי שפועל מתחת לרדאר ללא שום אג'נדה משלו ומספק לכם מטרייה של ייעוץ, מודיעין ואסטרטגיה תוך אמון מוחלט בין שני הצדדים, וזה ה-פתרון להפגת הבדידות שאתם חשים.

שימו לב שלרוב, קשה לכם להאציל סמכויות ואתם לא מאפשרים לאחרים ליטול חלק בעשייה משמעותית, בדיוק מאותה סיבה – אתם חשים שאתם צריכים להחליט הכול לבד, ושכל האחריות היא שלכם.  זה לא כל כך מומלץ לעבור תהליך של התפתחות אישית לבדנו. כשעוברים את התהליך לבד הוא מוגבל ומצומצם לנקודה של הפרספקטיבה והראייה האישית שכבר קיימת אצלנו בארסנל. לכל ספורטאי מקצועי יש מאמן אישי, לכל שחקן יש סוכן שמייצג אותו וכדומה, וכל אחד מאלה מעניק נקודת מבט חיצונית שיכולה לסייע לכם להרחיב את הראייה שלכם. לכן, סוכן צללים יכול לשרת את המטרה, להרחיב את הראייה שלכם, והכי חשוב – לגרום לכם לא להרגיש בודדים.

אחד ההיבטים הטובים בסוכן צללים הוא שזה האיש סוד שלכם, האיש שיכול להקשיב לכל בעיה, לכל חשש, לכל מחסום ולהעניק לכם סיוע, עטיפה, הקשבה נקייה, וראייה אחרת שלגמרי לא הייתה מולכם. אותו סוכן שכבר היה במקום כזה או חווה דברים דברים דומים לשלכם, כזה שמכיר את העולם הזה מקרוב, ויכול להעלות לכם את המוטיבציה. סוכן שחייב לשמור את המוטיבציה שלכם תמיד למעלה, הוא תמיד יחזק אתכם ויראה לכם את הדרך שבה האור שולט. ממש כמו האור בקצה המנהרה. סוכן הצללים שלכם יהיה אדם בעל יושרה, בעל אתיקה ואין ספק שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות.

ובדיוק בשביל זה הקמנו את קהילת Be Talent. הקהילה שתפיג את הבדידות. קהילה שכול כולה מוקדשת לדרג הבכיר, שתורמת, מעניקה וחובקת, שמעלימה את הבדידות דרך הרצאות, אוזן קשבת, נטוורקינג איכותי, שיחות עמוקות ודילמות עסקיות, אירועים ייחודיים ועוד… קהילה שהיא הבית.

ניוזלטר

הירשמו וקבלו את המגזין החודשי שלנו ועדכונים על מה שקורה בעולם הניהול

דילוג לתוכן